Dzień Otwarty UW 2025 – dziękujemy za wspólne spotkanie!

Za nami Dzień Otwarty Uniwersytetu Warszawskiego 2025!

Podczas wydarzenia mieliśmy przyjemność spotkać się z licznymi kandydatami na studia przy naszym stanowisku oraz podczas prezentacji w Starym BUWie. Z ogromną radością opowiadaliśmy o kierunkach oferowanych przez Uniwersyteckie Centrum Badań Środowiska i Zrównoważonego Rozwoju (UCBS) oraz o tym, jak wygląda studiowanie w naszym interdyscyplinarnym środowisku.

Dziękujemy wszystkim za obecność, ciekawe rozmowy i liczne pytania. Mamy nadzieję, że ponownie spotkamy się już w październiku – tym razem na rozpoczęciu roku akademickiego!

Przypominamy, że szczegółowe informacje o naszej ofercie studiów można znaleźć na stronie:
👉 https://ucbs.uw.edu.pl/home/rekrutacja/oferta-studiow/

Trzymamy kciuki za wszystkich maturzystów – powodzenia na egzaminach i w procesie rekrutacji!

Serdeczne podziękowania kierujemy do Samorządu Studentów UCBS za nieocenioną pomoc w organizacji wydarzenia, a także do wszystkich studentek i studentów, którzy włączyli się w działania – za ich zaangażowanie, życzliwość i pełen profesjonalizm.

Do zobaczenia!
Zespół UCBS

Kierunki UCBS realizowane w ramach programu ZIP 2.0

Z satysfakcją informujemy, że od 1 stycznia 2025 r. Uniwersytet Warszawski realizuje „Zintegrowany program rozwoju dydaktyki – ZIP 2.0”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021 -2027 (FERS) (nr umowy: FERS.01.05-IP.08-0365/23-00).

Uczestnicząc w tym przedsięwzięciu, modernizujemy program kształcenia na kierunku Międzywydziałowe Studia Ochrony Środowiska (studia pierwszego stopnia) oraz uruchamiamy nowy kierunek studiów – Ochrona Zwierząt (studia drugiego stopnia).

Bezpieczeństwo na UW

Uniwersytet Warszawski uruchomił nową stronę, z której można się dowiedzieć, jak postępować w sytuacji zagrożenia: pożaru, wypadku, skażenia czy znalezienia podejrzanego przedmiotu. Na uczelni funkcjonuje też telefon alarmowy: (22 55) 22 112.

Zapewnienie bezpieczeństwa członków społeczności Uniwersytetu Warszawskiego jest dla uczelni priorytetem. UW podejmuje wszelkie możliwe działania, by zapobiegać sytuacjom zagrożenia. Wśród nich jest uruchomienie telefonu alarmowego i strony o bezpieczeństwie.

(22 55) 22 112

To numer alarmowy Uniwersytetu Warszawskiego. Można pod niego dzwonić w każdej sytuacji zagrożenia, której doświadczają członkowie społeczności uczelni lub odwiedzający ją goście, w tym wtedy, gdy mamy do czynienia z:

  • pożarem;
  • zagrożeniem bombowym;
  • wypadkiem;
  • atakiem terrorystycznym;
  • podejrzanym przedmiotem;
  • skażeniem biologicznym lub chemicznym;
  • zachowaniami agresywnymi.

bezpieczenstwo.uw.edu.pl

Instrukcje postępowania w każdej z tych sytuacji zostały opisane na nowo utworzonej stronie: bezpieczenstwo.uw.edu.pl. Można tu znaleźć również informacje o zasadach ewakuacji i punktach zbiórki na kampusach, lokalizacji automatycznych defibrylatorów zewnętrznych na UW, pierwszej pomocy przedmedycznej, pomocy prawnej, ochronie danych osobowych oraz bezpiecznej organizacji wydarzeń i zgromadzeń na uczelni.

 Bezpośrednio ze strony można się połączyć z telefonem alarmowym UW oraz zgłosić zagrożenie przez formularz (również anonimowo).

Pilotażowa tura rejestracji żetonowych w USOSweb

W związku z przeniesieniem rejestracji żetonowych z systemu USOS UL do serwisu USOSweb uruchomiona zostanie pilotażowa tura rejestracji w USOSweb.

W dniach od 31 marca 2025 r. od godz. 21:00 do 6 kwietnia 2025 r. do godz. 23:59 w serwisie USOSweb będzie dostępna rejestracja na wybrane przedmioty ogólnouniwersyteckie całoroczne i na semestr zimowy roku akademickiego 2025/2026.

Gorąco zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w pilotażowej turze rejestracji i przetestowania nowej funkcjonalności systemu USOSweb. Uwagi i problemy techniczne będzie można zgłaszać podczas tury pilotażowej na adres: zetonowe-pomoc@uw.edu.pl. Po zakończeniu tury pilotażowej osoby, którym udało się zarejestrować, otrzymają dodatkowe żetony w liczbie wykorzystanych w trakcie tury pilotażowej.

Przeniesienie rejestracji żetonowych do USOSweb i wyłączenie USOS UL
Od dnia 22 kwietnia 2025 r. wszystkie rejestracje żetonowe będą udostępniane wyłącznie w serwisie USOSweb. Serwis USOS UL https://rejestracja.usos.uw.edu.pl/ zostanie wyłączony. Adres do rejestracji żetonowej w serwisie USOSweb: https://usosweb.uw.edu.pl/.

Spotkanie informacyjne dla studentów MSOŚ I i II st. dotyczące zmian programowych

Szanowni Studenci 1 i 2 roku MSOS 1 stopnia
 
serdecznie zapraszamy Was na spotkanie informacyjne dotyczące zmian w programie studiów MSOŚ i najbliższych planów w semestrze letnim 2024/25 na studiach MSOŚ I i II st.
 
W spotkaniu udział wezmą:
 
👉dr Urszula Kaźmierczak– Dyrektor ds. kształcenia (KJD),
👉dr Alicja Bobrowska – Pełnomocnik ds. studiów na UCBS.
 
📅Spotkanie odbędzie się 20 marca w sali 3119 zgodnie z harmonogramem:
 
II rok MSOŚ – godz. 9:00 – 9:30
I rok MSOŚ – godz. 9:30 – 10:00
 
Zapraszamy do udziału i zadawania pytań!

Rekrutacja do projektu „Uczelnie Przyszłości”

Masz pomysł, który może zmienić przyszłość? Weź sprawy w swoje ręce i zgłoś się do programu „Uczelnie Przyszłości”!

✅ Stypendium do 20 000 zł na realizację Twojego projektu
✅ Indywidualna ścieżka edukacyjna, dzięki której można zdobyć aż 24 ECTS
✅ Wsparcie mentorów naukowych i biznesowych
✅ Warsztaty i mikrokursy dla przyszłych innowatorów
📆Rekrutacja trwa tylko do 16 marca!
📝Zapisz się przez formularz zgłoszeniowy (https://tiny.pl/x2_gtnqh) i działaj!

Wykłady otwarte: „Rozwój zrównoważony w teorii i praktyce 2024/25 NOWOCZESNE PODEJSCIA DO OCHRONY ŚRODOWISKA”

Jak co roku zapraszamy serdecznie na nasze wykłady otwarte: „Rozwój zrównoważony w teorii i praktyce 2024/25 NOWOCZESNE PODEJSCIA DO OCHRONY ŚRODOWISKA”

Spotkania odbywają się w każdy kolejny czwartek o godzinie 16:00.

Pierwsze spotkanie już 27.02.2025, a wykład inaugurujący: „Środowisko przyrodnicze filarem zrównoważonego rozwoju.” poprowadzi dr Anna Batorczak UCBS.

Link do wykładu: https://meet.google.com/ubp-mbtb-fwj