Dzień dla studentki i studenta w Głównym Inspektoracie Ochrony Środowiska

Zapraszamy serdecznie nasze studentki i studentów do wzięcia udziału w wyjątkowym wydarzeniu organizowanym przez Główny Inspektorat Ochrony Środowiska!
——————————————————————————
📆18 października 2024 r. godz. 9:30-14:30
📌Warszawa i Kampinoski Park Narodowy
——————————————————————————
To okazja do poznania pracy inspektorów ochrony środowiska od kulis, zwiedzenia Stacji Monitoringu Powietrza w Kampinoskim Parku Narodowym oraz odkrycia, jak GIOŚ dba o jakość powietrza i monitoruje stan środowiska naturalnego w Polsce.
W programie m.in. :
  • prelekcje specjalistów,
  • pokaz sprzętu niezbędnego w codziennej pracy inspektorów ochrony środowiska
  • spacer z ekspertem w otoczeniu natury.
Nie przegap tej unikalnej szansy!
 
Kontakt i zapisy: a.chmielewska1@gios.gov.pl
 
W treści maila podaj:
  • imię i nazwisko, adres e-mail i kierunek studiów
Uwaga: liczba miejsc jest ograniczona!

1 października dniem rektorskim

1 października, w związku z uroczystą inauguracją roku akademickiego na Uniwersytecie Warszawskim, na całej uczelni obowiązuje dzień rektorski.

Konferencja Higher Education Sumit 2024

W dniach 8–10 września 2024 r. dr Anna Batorczak uczestniczyła w międzynarodowym wydarzeniu poświęconemu edukacji na rzecz zrównoważonego rozwoju w szkolnictwie wyższym Higher Education Sumit 2024 w Padwie we Włoszech. HES 2024 został zorganizowany przez Uniwersytet w Padwie i Sojusz COPERNICUS.

Dr Anna Batorczak i dr Jana Dauha z Uniwersytetu Karola w Pradze prezentowały wyniki badań przeprowadzonych w ramach mini grantu pozyskanego z Copernikus Alliance. Prezentacja Transformative Aspects of University Performance as Perceived by Students. Comparing the University of Warsaw and Charles University in Prague Sustainability Strategies została przedstawiona uczestnikom trzeciego dnia konferencji.

Konferencja była wyjątkową okazją do wspierania dialogu i współpracy w dziedzinie transformacyjnego uczenia się na rzecz zrównoważonego rozwoju w szkolnictwie wyższym. Zgromadziła różnych odbiorców, w tym studentów, pedagogów i decydentów. Program obejmował różne formy prezentacji i angażowania uczestników, takie jak przemówienia programowe, warsztaty, wycieczki z przewodnikiem i przestrzenie do nieformalnej wymiany między uczestnikami.

Płatny staż w UCW UW

Chcielibyście dołączyć do zespołu Uniwersyteckiego Centrum Wolontariatu? Teraz macie ku temu okazję!

W związku z realizowanymi projektami UCW UW poszukuje kreatywnych i aktywnych studentek oraz studentów Uniwersytetu Warszawskiego do wsparcia działań jednostki.

Płatny staż w Uniwersyteckim Centrum Wolontariatu to szansa na zdobycie nowych umiejętności, poszerzenie horyzontów i realny wpływ na rozwój naszej uczelni jako miejsca otwartego na różnorodność. To także okazja do:

  • nawiązania międzynarodowych kontaktów i poznania różnych perspektyw;
  • rozwoju umiejętności międzykulturowych i doskonalenia języka angielskiego;
  • zdobycia cennego doświadczenia w pracy w dużej instytucji szkolnictwa wyższego, co wzbogaci Wasze CV i pomoże lepiej zrozumieć funkcjonowanie uniwersytetu;
  • zdobycia doświadczenia w organizacji wydarzeń zarówno na poziomie lokalnym, jak i międzynarodowym. Nauczycie się, jak planować, realizować i promować wartościowe inicjatywy, które mają realny wpływ na społeczność uniwersytecką.

Staż w UCW to również przestrzeń do realizacji własnych pomysłów. Jeśli macie pomysł na działanie skierowane do społeczności akademickiej, to świetna okazja, aby go zrealizować!

Termin zgłoszeń upływa 15 września 2024 roku o godz. 23:59.

Przed wysłaniem zgłoszenia zapoznaj się ze szczegółami dotyczącymi stażu
oraz przesyłania aplikacji: https://wolontariat.uw.edu.pl/platny-staz-w-ucw-2024/

Offer for PhD Candidates – „Interdisciplinary short-term program: Energy Transition towards net-zero – Sustainability and ESG reporting”

Dear PhD Candidates,

The University of Warsaw is organizing Interdisciplinary short-term program: Energy Transition towards net-zero – Sustainability and ESG reporting. The program is open to PhD Candidates free of charge.

The program will be taught in English, mainly by foreign academics (EU, China, USA). The Interdisciplinary short-term program: Energy Transition towards net-zero – Sustainability and ESG reporting provides a fantastic opportunity to build a global network with renowned experts in the field and new likeminded friends.

Secure your spot now and join us for an unforgettable time of learning, growth and inspiration.

The program will be held between 23 – 29 September. The application are open – the deadline for applications is 14 September.

For more information please see https://wpia.uw.edu.pl/pl/konferencje/short-term-program-energy-transition-towards-net-zero-sustainability-and-esg-reporting

If you have any questions please contact the program’s coordinator: dr Maximilian Piekut, at m.piekut@wpia.uw.edu.pl

fot. WPiA UW

Wyniki rekrutacji 2024/2025 w UCBS

Przedstawiamy wyniki rekrutacji na studia prowadzone przez UCBS w roku akadmickim 2024/2025

Międzywydziałowe Studia Ochrony Środowiska, pierwszy stopień 

Otrzymaliśmy 131 zgłoszeń, przyjęto 37 osób

Do 12.09 trwa jeszcze DRUGA TURA REKRUTACJI!

Sustainable Development

Otrzymaliśmy 147 zgłoszeń, przyjęto 26 osób

Global Environment and Development 

W drugiej edycji, przy 40 dostępnych miejscach, otrzymaliśmy łącznie 1050 zgłoszeń, co daje średnio 26,25 kandydatów na jedno miejsce. Jest to najlepszy wynik tegorocznej rekrutacji.

Rekrutacja na program MERGED jest prowadzona wspólnie przez trzech partnerów, co podkreśla jego międzynarodowy charakter i unikalność. Współpraca tych uczelni zapewnia kandydatom szerokie możliwości edukacyjne oraz dostęp do zasobów i wiedzy trzech wiodących instytucji akademickich. Dzięki tej synergii program przyciąga studentów z całego świata.

Międzywydziałowe Studia Ochrony Środowiska, drugi stopień 

Do 12.09 TRWA DRUGA REKRUTACJI!

Ochrona Zwierząt

NOWY KIERUNEK! To studia koncentrujące się na prawnym i etycznym statusie zwierząt, właściwym rozumieniu dobrostanu zwierząt oraz instytucjonalnych aspektach ich ochrony. Istotną część programu stanowią organizowane przez Wydział Biologii w Mazurskim Centrum Bioróżnorodności i Edukacji Przyrodniczej w Urwitałcie warsztaty terenowe, a także praktyki w instytucjach publicznych bądź społecznych zajmujących się ochroną zwierząt.

Do 12.09 TRWA DRUGA REKRUTACJI!

Wszystkim zakwalifikowanym kandydatom gratulujemy sukcesu. Do zobaczenia na inauguracji roku akademickiego!