Bezpieczeństwo na UW

Uniwersytet Warszawski uruchomił nową stronę, z której można się dowiedzieć, jak postępować w sytuacji zagrożenia: pożaru, wypadku, skażenia czy znalezienia podejrzanego przedmiotu. Na uczelni funkcjonuje też telefon alarmowy: (22 55) 22 112.

Zapewnienie bezpieczeństwa członków społeczności Uniwersytetu Warszawskiego jest dla uczelni priorytetem. UW podejmuje wszelkie możliwe działania, by zapobiegać sytuacjom zagrożenia. Wśród nich jest uruchomienie telefonu alarmowego i strony o bezpieczeństwie.

(22 55) 22 112

To numer alarmowy Uniwersytetu Warszawskiego. Można pod niego dzwonić w każdej sytuacji zagrożenia, której doświadczają członkowie społeczności uczelni lub odwiedzający ją goście, w tym wtedy, gdy mamy do czynienia z:

  • pożarem;
  • zagrożeniem bombowym;
  • wypadkiem;
  • atakiem terrorystycznym;
  • podejrzanym przedmiotem;
  • skażeniem biologicznym lub chemicznym;
  • zachowaniami agresywnymi.

bezpieczenstwo.uw.edu.pl

Instrukcje postępowania w każdej z tych sytuacji zostały opisane na nowo utworzonej stronie: bezpieczenstwo.uw.edu.pl. Można tu znaleźć również informacje o zasadach ewakuacji i punktach zbiórki na kampusach, lokalizacji automatycznych defibrylatorów zewnętrznych na UW, pierwszej pomocy przedmedycznej, pomocy prawnej, ochronie danych osobowych oraz bezpiecznej organizacji wydarzeń i zgromadzeń na uczelni.

 Bezpośrednio ze strony można się połączyć z telefonem alarmowym UW oraz zgłosić zagrożenie przez formularz (również anonimowo).

Pilotażowa tura rejestracji żetonowych w USOSweb

W związku z przeniesieniem rejestracji żetonowych z systemu USOS UL do serwisu USOSweb uruchomiona zostanie pilotażowa tura rejestracji w USOSweb.

W dniach od 31 marca 2025 r. od godz. 21:00 do 6 kwietnia 2025 r. do godz. 23:59 w serwisie USOSweb będzie dostępna rejestracja na wybrane przedmioty ogólnouniwersyteckie całoroczne i na semestr zimowy roku akademickiego 2025/2026.

Gorąco zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w pilotażowej turze rejestracji i przetestowania nowej funkcjonalności systemu USOSweb. Uwagi i problemy techniczne będzie można zgłaszać podczas tury pilotażowej na adres: zetonowe-pomoc@uw.edu.pl. Po zakończeniu tury pilotażowej osoby, którym udało się zarejestrować, otrzymają dodatkowe żetony w liczbie wykorzystanych w trakcie tury pilotażowej.

Przeniesienie rejestracji żetonowych do USOSweb i wyłączenie USOS UL
Od dnia 22 kwietnia 2025 r. wszystkie rejestracje żetonowe będą udostępniane wyłącznie w serwisie USOSweb. Serwis USOS UL https://rejestracja.usos.uw.edu.pl/ zostanie wyłączony. Adres do rejestracji żetonowej w serwisie USOSweb: https://usosweb.uw.edu.pl/.

Spotkanie informacyjne dla studentów MSOŚ I i II st. dotyczące zmian programowych

Szanowni Studenci 1 i 2 roku MSOS 1 stopnia
 
serdecznie zapraszamy Was na spotkanie informacyjne dotyczące zmian w programie studiów MSOŚ i najbliższych planów w semestrze letnim 2024/25 na studiach MSOŚ I i II st.
 
W spotkaniu udział wezmą:
 
👉dr Urszula Kaźmierczak– Dyrektor ds. kształcenia (KJD),
👉dr Alicja Bobrowska – Pełnomocnik ds. studiów na UCBS.
 
📅Spotkanie odbędzie się 20 marca w sali 3119 zgodnie z harmonogramem:
 
II rok MSOŚ – godz. 9:00 – 9:30
I rok MSOŚ – godz. 9:30 – 10:00
 
Zapraszamy do udziału i zadawania pytań!

Rekrutacja do projektu „Uczelnie Przyszłości”

Masz pomysł, który może zmienić przyszłość? Weź sprawy w swoje ręce i zgłoś się do programu „Uczelnie Przyszłości”!

✅ Stypendium do 20 000 zł na realizację Twojego projektu
✅ Indywidualna ścieżka edukacyjna, dzięki której można zdobyć aż 24 ECTS
✅ Wsparcie mentorów naukowych i biznesowych
✅ Warsztaty i mikrokursy dla przyszłych innowatorów
📆Rekrutacja trwa tylko do 16 marca!
📝Zapisz się przez formularz zgłoszeniowy (https://tiny.pl/x2_gtnqh) i działaj!

Wykłady otwarte: „Rozwój zrównoważony w teorii i praktyce 2024/25 NOWOCZESNE PODEJSCIA DO OCHRONY ŚRODOWISKA”

Jak co roku zapraszamy serdecznie na nasze wykłady otwarte: „Rozwój zrównoważony w teorii i praktyce 2024/25 NOWOCZESNE PODEJSCIA DO OCHRONY ŚRODOWISKA”

Spotkania odbywają się w każdy kolejny czwartek o godzinie 16:00.

Pierwsze spotkanie już 27.02.2025, a wykład inaugurujący: „Środowisko przyrodnicze filarem zrównoważonego rozwoju.” poprowadzi dr Anna Batorczak UCBS.

Link do wykładu: https://meet.google.com/ubp-mbtb-fwj

Stypendium na Start – III edycja

17 lutego 2025 roku wystartowała III edycja programu „Stypendium na Start dla Olimpijczyków” oraz „Stypendium na Start dla Sportowców” skierowanego do osób studiujących, które w roku akademickim 2024/2025 rozpoczęły kształcenie na studiach I stopnia, II stopnia lub jednolitych magisterskich.

Program oferuje kilka rodzajów stypendiów, dostosowanych do różnych osiągnięć:

„Stypendium na Start dla Olimpijczyków” – przeznaczone dla studentów pierwszego roku studiów pierwszego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich, będących laureatami olimpiad przedmiotowych, którzy w postępowaniu rekrutacyjnym na studia uzyskali maksymalną liczbę punktów na podstawie posiadanego tytułu laureata olimpiady przedmiotowej.

„Stypendium na Start dla Sportowców” – przeznaczone dla studentów pierwszego roku studiów pierwszego stopnia, drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich. Uprawniona do uzyskania stypendium jest osoba, która zajęła punktowane miejsce podczas Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy lub Mistrzostw Polski (jednak nie dalsze niż 10.), a także mająca prawo do uzyskania stypendium rektora w roku akademickim, w którym ubiega się o „Stypendium na Start”.

Aby ubiegać się o „Stypendium na Start”, należy pobrać i wypełnić wniosek, a następnie złożyć go w Biurze ds. Pomocy Materialnej wraz z wymaganymi załącznikami potwierdzającymi osiągnięcia.

Wnioski o przyznanie stypendium można składać od 17 lutego do 17 marca br. Szczegółowe informacje na temat tego, jak złożyć wniosek oraz wiele innych przydatnych informacji (w tym wzór wniosku) znajdą Państwo na stronie Biura ds. Pomocy Materialnej. W przypadku pytań prosimy kierować je bezpośrednio na bpm@uw.edu.pl lub dzwonić pod numer 22 55 20 783.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad składania wniosku znajdą Państwo TUTAJ.

Powołanie dr Anny Batorczak do Zespołu Rektorskiego ds. Zrównoważonego Rozwoju oraz Kryzysu Klimatycznego na kadencję 2024-2028

Pragniemy poinformować, że dr Anna Batorczak, pracownik Uniwersyteckiego Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem, została wyznaczona do Zespołu Rektorskiego ds. Zrównoważonego Rozwoju oraz Kryzysu Klimatycznego na kadencję 2024-2028.

Zespół ten odpowiada za kształtowanie polityki proekologicznej Uniwersytetu Warszawskiego oraz koordynowanie działań na rzecz ochrony środowiska i klimatu. Jej zaangażowanie z pewnością przyczyni się do realizacji celów zrównoważonego rozwoju uczelni.

Konkurs dla studentów | VIII edycja Stena Circular Economy Award

Serdecznie zachęcamy studentów i absolwentów do udziału w konkursie Stena Circular Economy Award – Lider Gospodarki Obiegu Zamkniętego i wspierania zmiany w kierunku zrównoważonej przyszłości 

 Trwa VIII edycja konkursu organizowanego przez firmę StenaRecycling.

W kategorii Student zadanie konkursowe polega na opracowaniu pomysłu na wdrożenie lub promocję GOZ w biznesie i/lub społeczeństwie na rynku polskim. Swoje pomysły na GOZ mogą zgłaszać indywidualnie studenci, doktoranci, absolwenci. W tym roku, oprócz rozwiązań w postaci prezentacji, po raz pierwszy, do konkursu będzie można zgłosić swoją pracę dyplomową, która dotyczy gospodarki cyrkularnej.

  •  Zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 7 000 złotych!
  • Zgłoszenia można przesyłać od 7 stycznia do 16 lutego 2025 r.

Więcej informacji na stronie: www.stenarecycling.com/scea