Komisja Dialogu Społecznego ds. Ochrony Środowiska m.st. Warszawy pozytywnie zaopiniowała reformę MSOŚ i studia „Ochrona Przyrody”

W dniu 14 grudnia 2023 r. odbyło się spotkanie Komisji Dialogu Społecznego ds. Ochrony Środowiska m.st. Warszawy z Dyrektorem ds. kształcenia UCBS dr. Aleksandrem Jakubowskim, poświęcone zaprezentowaniu projektu nowego programu Międzywydziałowych Studiów Ochrony Środowiska oraz koncepcji kształcenia dla studiów Ochrona Przyrody.

Uczestnicy z zainteresowaniem wysłuchali prezentacji dr Aleksandra Jakubowskiego. W rozmowie zaakcentowali z perspektywy organizacji pozarządowych i urzędu znaczenie kwestii związanych z ochroną przed hałasem, przed zanieczyszczeniem świetlnym, jak też problematyki gleboznawstwa. Jako zasadne ocenione zostało podejście interdyscyplinarne o charakterze problemowym, a nie przedmiotowym, jak też uwzględnienie spojrzenia praktycznego przez tworzenie projektów podczas zajęć.

Po dyskusji Komisja Dialogu Społecznego ds. Ochrony Środowiska m.st. Warszawy podjęła uchwałę o pozytywnym zaopiniowaniu projekty nowego programu Międzywydziałowych Studiów Ochrony Środowiska oraz koncepcji kształcenia dla studiów Ochrona Przyrody.