Spotkanie Sojuszu 4EU+ w Mediolanie

7- 9 listopada, w Mediolanie, odbywa się coroczne spotkanie przedstawicieli uczelni członkowskich 4EU+.

Sojusz 4EU+ tworzy osiem europejskich uczelni badawczych: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Karola w Pradze, Uniwersytet w Heidelbergu, Uniwersytet Paris-Panthéon-Assas, Uniwersytet Sorboński, Uniwersytet Kopenhaski, Uniwersytet Genewski oraz Uniwersytet w Mediolanie. Trzydniowe wydarzenie oznacza również początek rocznej kadencji Uniwersytetu Mediolańskiego jako przewodniczącego Rady Zarządzającej Sojuszu.

Podczas sesji roboczych, w których wezmą udział rektorzy, prorektorzy, pracownicy naukowi i administracyjni, doktoranci i studenci uczestnicy podsumują swoją dotychczasową działalność i sformułują plany na przyszłość. Główne przemówienie pt. Re-envisioning our common future. The key role of European universities wygłosi prof. Maurizio Ferrera z Uniwersytetu w Mediolanie zaś jednym z haseł przyświecających całemu wydarzeniu jest: #BuildingBridges. Becoming One European University– co stanowi zapowiedź budowy jednego, europejskiego uniwersytetu.

Drugiego dnia Annual Meeting 4EU+ odbędzie się sesja otwarta (Open Session), którą będzie można obejrzeć online na kanale YouTube Sojuszu 4EU+

Więcej informacji na stronie wydarzenia

fot: Università degli Studi di Milano

Posted in Aktualności, Wydarzenia.