Międzynarodowy Dzień Bez Elektrośmieci

13 października, już po raz szósty obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Bez Elektrośmieci. Tegoroczne wydarzenie realizowane było pod hasłem „Do recyklingu oddaj wszystko, co na baterie albo z wtyczką!”.

Z tej okazji 11 października w Centrum Prasowym PAP odbyła się konferencja, podczas której eksperci UNEP/GRID-Warszawa oraz ElektroEko Organizacji Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego SA zaprezentowali najnowsze badania pokazujące stan wiedzy Polaków na temat elektrośmieci. Wśród osób, które zapoznały się w z wynikami raportu była dr Anna Batorczak z UCBS.

Z szacunków ONZ wynika, że w 2023 roku każda osoba żyjąca na świecie wygeneruje średnio ok. 8kg elektroodpadów. Oznacza to, że na całym globie zostanie wytworzone 61 mln ton odpadów elektrycznych i elektronicznych. To ogromny problem, które wciąż nie jest odpowiednio rozpoznany.

Tematyka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (ZSEE) jest regularnie poruszana na zajęciach z edukacji ekologicznej prowadzonej przez dr Batorczak. Dwa lata temu studenci MSOŚ przeprowadzili ankietę na temat elektroodpadów, w której wzięło udział 436 studentów UW. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami tej ankiety.

Zespól UCBS zachęca do zapoznania się z wynikami raportu na temat elektro odpadów i odpowiedzialnego postępowania z ZSEE nie tylko w dniu bez elektrośmieci

Więcej informacji na stronie: https://dzienbezelektrosmieci.pl/

Posted in Aktualności, Wydarzenia.