Porozumienie o współpracy GDOŚ i UCBS

W Warszawie, 26 września 2023 r., Agnieszka Chilmon, Dyrektor Generalny GDOŚ i Aleksander Jakubowski, Dyrektor ds. Kształcenia UCBS podpisali porozumienie o współpracy pomiędzy Generalną Dyrekcją Ochrony Środowiska i Uniwersyteckim Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem.

Celem inicjatywy jest innowacyjne i interdyscyplinarne podejście do ochrony środowiska oraz wspólna troska o zrównoważony rozwój,

a także:

• Wspólne działania dydaktyczne, rozwojowe i naukowe poprzez transfer wiedzy, organizację praktyk dla studentów i absolwentów oraz wzajemną promocję.
  • Edukowanie kolejnych pokoleń, wzbogacenie programów nauczania o aspekty prośrodowiskowe.
  • Konsultacje dotyczące kierunków studiów organizowanych w Uniwersyteckim Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem, w tym w sprawach programów oraz uczestnictwo w zespołach i radach programowych tych studiów.

Współpraca Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska ze środowiskiem uniwersyteckim pozwoli na wymianę cennych doświadczeń, umożliwi również rozpoznanie potrzeb i oczekiwań pracodawców oraz dostosowanie do nich oferty edukacyjnej uczelni. W ramach partnerstwa strony zapewnią promocję zatrudnienia – w tym budowania ścieżki kariery w Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska – wśród studentów lub absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego.

W wydarzeniu ze strony UCBS uczestniczyły również dr Alicja Bobrowska- Kierownik Międzywydziałowych Studiów Ochrony Środowiska, oraz inż. Katarzyna Sołdaczuk- przedstawiciel sekretariatu ds. studenckich.

Cieszymy się, że Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska (GDOŚ) i Uniwersyteckie Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem (UCBS) wspólnie wykorzystają doświadczenia i możliwości obu organizacji w działaniach na rzecz ludzi i przyrody.

zdjęcia: GDOŚ

Posted in Aktualności, Wydarzenia.