Pierwsze posiedzenie zespołu programowego kierunku „Ochrona przyrody”.

W piątek 23 czerwca odbyło się pierwsze posiedzenie Zespołu programowego do spraw projektowanego kierunku „Ochrona Przyrody”. Będzie to pierwszy tego rodzaju kierunek studiów w Polsce.

Członkowie Zespołu omówili profil kandydata, w tym projektowane wymagania rekrutacyjne, jak też wstępny zarys kierunku. Ponadto ustalony został harmonogram prac zespołu nad koncepcją kształcenia oraz sylwetką absolwenta. Swoje sugestie przedstawili również przedstawiciele interesariuszy zewnętrznych – dr Łukasz Rejt (dyrektor Departamentu Ochrony Przyrody Ministerstwa Klimatu i Środowiska), Dorota Jedynak (dyrektor Biura Ochrony Środowiska m.st. Warszawy) i Patrycja Stawiarz (zastępca dyrektora Biura Ochrony Środowiska m.st. Warszawy). Pracami zespołu kieruje dr Łukasz Kozub.

Skład zespołu programowego kierunku „Ochrona przyrody”:
Przedstawiciele jednostek współtworzących kierunek:
1) dr hab. Magdalena Markowska – Prodziekan ds. studenckich Wydziału Biologii;
2) dr Andrzej Bielecki – Prodziekan ds. studenckich Wydziału Prawa i Administracji;
3) dr Aleksander Jakubowski – Dyrektor ds. kształcenia Uniwersyteckiego Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem

Członkowie:
4) prof. dr hab. Marcin Zych – Dyrektor Ogrodu Botanicznego UW;
5) dr hab. Wiktor Kotowski, prof. UW (Wydział Biologii);
6) dr Łukasz Kozub (Wydział Biologii);
7) dr Monika Mętrak (Wydział Biologii);
8) dr Andrzej Mikulski (Wydział Biologii);
9) dr Klaudia Dembiec-Andrzejewska (Wydział Biologii);
10) dr Bartosz Wilk (Wydział Prawa i Administracji);
11) dr Anna Zientara (Wydział Prawa i Administracji);
12)dr hab. Marzena Szostakiewicz-Hołownia (Wydział Geologii);
13) prof. UW dr Bożena Kicińska (Wydział Geografii i Studiów Regionalnych),

W tym interesariusze zewnętrzni – przedstawiciele otoczenia społeczno-gospodarczego:
14) dr Łukasz Rejt – Dyrektor Departamentu Ochrony Przyrody Ministerstwa Klimatu i Środowiska;
15) Agnieszka Chilmon – Dyrektor Generalny Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska;
16) Dorota Jedynak – Dyrektor Biura Ochrony Środowiska m.st. Warszawy;
17) Patrycja Stawiarz – Zastępca Dyrektora Biura Ochrony Środowiska m.st. Warszawy.