Zainicjowano prace nad nowym kierunkiem studiów: Ochrona Zwierząt

Na posiedzeniu w dniu 15 czerwca 2023 r. Rada Dydaktyczna dla kierunków studiów prowadzonych w Uniwersyteckim Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem postanowiła zainicjować postępowanie w sprawie utworzenia kierunku studiów stacjonarnych Ochrona Zwierząt (II stopień: magisterskie).

Nowy kierunek studiów będzie tworzony we współpracy z Wydziałem Prawa i Administracji, Wydziałem Biologii, Wydziałem Psychologii oraz Wydziałem Artes Liberales. Idea utworzenia nowego kierunku spotkała się z pozytywną opinią Rady Samorządu Studentów. W trakcie posiedzenia Rady Dydaktycznej pozytywną ocenę zamierzenia wyrazili także przedstawiciele otoczenia społeczno-gospodarczego: Dyrektor Departamentu Ochrony Przyrody Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Zastępca Dyrektora Biura Ochrony Środowiska m.st. Warszawy. Obecnie będą prowadzone prace nad szczegółową organizacją studiów oraz ich programem przez tworzony Zespół programowy pod przewodnictwem dr hab. Cezarego Błaszczyka. Uruchomienie studiów „Ochrona Zwierząt” ma planowo nastąpić już za rok, tj. od roku akademickiego 2024/2025.

Obraz autorstwa Freepik