Nabór współrealizatorów do ramowego projektu EIT Food- Youth Mission

EIT Food ogłosiło nabór  na współrealizatorów do programu EIT Food Youth Mission, na realizacje zadań zaplanowanych w latach 2023-2025.

Youth Mission to ramowy projekt konsorcjum mający na celu rozwijanie świadomości na temat zdrowego i zrównoważonego systemu żywności oraz dostarczenie dzieciom odpowiedniej wiedzy by mogły dokonywać wyborów żywieniowych promujących zrównoważony rozwój. W ramach Youth Mission prowadzone są również działania mające na celu przybliżenie uczniom szkół średnich możliwości rozwoju kariery w sektorze rolno-spożywczym.

W ramach naboru poszukiwani są chętni, którzy włączyliby się w działania projektowe w ramach trzech Work Packages:

• WP 1: Programme Management (EIT Food jest Liderem zadania)
  • WP 2: Communication
  • WP 3: Implementation   ( Tematy: The relationship between food and health; How food is produced; Circular economy and sustainability principles; Healthy and sustainable eating patterns; Food sources.)

Szczegóły dotyczące planowanych działań w ramach poszczególnych Work Packages oraz wymagania na poszukiwanych współrealizatorów, jak i pozostałe informacje dotyczące naboru znaleźć można w Call Guidance. EIT Food poszukuje do realizacje projektu osoby, które mają m.in. doświadczenie we współpracy z dziećmi i młodzieżą.

Deadline na wysłanie zgłoszenia to 8 grudnia 2022 r.. Zgłoszenia w formacie PDF, przygotowane na wzorze,  należy wysłać na adres e-mial: youthmissioncontributors@eitfood.eu.

Przypominamy, że projekty EIT Food realizowane są w ramach środków pochodzących z programu Horyzont Europa i podlegają realizacji wg. zasad tego programu (kategorie kosztów itp.,). Nie jest wymagany wkład własny (co-funding).

Osoby, które zainteresowane są udziałem w realizacji projektu i przygotują zgłoszenie, proszone są o informacje dla p. Katarzyny Kotowskiej – Master Contact UW w EIT Food (katarzyna.kotowska@adm.uw.edu.pl).

Wszystkich zainteresowanych bieżącymi naborami i możliwościami projektowymi zapraszamy do śledzenia strony BWR UW (www.bwr.uw.edu.pl).