Konferencja LIVING IN TECHNOLOGICAL ERA- 11-12.04.2024, Tirana

W dniach od 11 do 12 kwietnia dr Anna Batorczak uczestniczyła w Albanian Studies Days organizowanym przez European University of Tirana.

W ramach tych dni odbyła się międzynarodowa konferencja LIVING IN TECHNOLOGICAL ERA. Uczestnicy konferencji mieli okazję przedstawiać wyniki badań i dyskutować nad przyszłością i w wdrażaniem zasad zrównoważonego rozwoju w kontekście rozwoju nowoczesnych technologii. Prezentacje odbywały się w 4 panelach tematycznych:

– Technological Transformation And Economics Sustainability;

– Tech Frontiers: Navigating The New Paradigm In Law, Politics, And International Relations;

– The Future of Learning, Information, And Knowledge in Digital Age;

– Artificial Intelligence (AI) And Innovation.

Wystąpienie dr Anny Batorczak dotyczyło edukacji: Education for sustainable development as key enabler for sustainability and transformation of societies.

Uczestnictwo przedstawiciela UW w Albanian Studies Days było również okazją do omówienia współpracy między Uniwersytetem Warszawskim a uniwersytetami z Albanii, Bośni i Hercegowiny oraz Serbii w ramach programu Erasmus+ (KA 171).

Prezydent European University of Tirana (EUT) Prof. dr Selami Xhepa otwiera konferencję.

dr Anna Batorczak podczas dyskusji dt. wspierania znajomości tematyki Unii Europejskiej wśród studentów uczelni z Bałkanów Zachodnich