Konferencja: „Use of results from science and research to support environmental awareness at Matej Bel University and it’s ambient environment” 20.10.2023- Bańska Bystrzyca

20 października 2023r. na Uniwersytecie Mateja Bela (UMB) w Bańskiej Bystrzycy w Słowacji odbyła się konferencja: „Use of results from science and research to support environmental awareness at Matej Bel University and its ambient environment” poświęcona dobrym praktykom na rzecz zrównoważonego rozwoju i ekologii na uniwersytetach.

Konferencja była podsumowaniem projektu zainicjowanego przez UMB, którego celem było zebranie informacji na temat inicjatyw dotyczących realizacji zasad zrównoważonego rozwoju i ochrony klimatu podejmowanych na uniwersytetach w różnych krajach europejskich. W konferencji wzięli udział najważniejsi przedstawiciele UMB: Jego Magnificencja Rektor Prof. Vladimír Hiadlovský i Vice-Rektor ds. strategii, internacjonalizacji i współpracy międzynarodowej Doktor Miroslava Knapková.

Podczas konferencji dr Anna Batorczak przedstawiła działania Uniwersytetu Warszawskiego na rzecz środowiska przyrodniczego i klimatu. Przed konferencją, na terenie kampusu uniwersyteckiego została uroczyście zasadzona lipa. To symboliczne drzewo dla Słowacji ma na przez długie lata świadczyć, o zobowiązaniu Uniwersytetu Mateja Bela do troski o środowisko i podejmowania działań na rzecz zrównoważonego rozwoju.