Konferencja: „Nowe wyzwania dla rozwoju zrównoważonego”

28-29.09 2023 w budynku Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa „Nowe wyzwania dla rozwoju zrównoważonego„.

Na konferencji wystąpiła dyrektor UCBS- dr Mariola Zalewska, która zaprezentowała temat: „Postrzeganie realizacji celów rozwoju zrównoważonego przez studentów”,

a także dr hab. prof. UW Jerzy Śleszyński z Wydziału Nauk Ekonomicznych, który wygłosił prelekcję: „Krytyczna analiza teorematu Ronalda Coase’a”.

Celem konferencji jest dyskusja teoretyków i praktyków zajmujących się rozwojem zrównoważonym, prezentacja badań i działań podejmowanych przez członkinie i członków Polskiego Stowarzyszenia Ekonomistów Środowiska i Zasobów Naturalnych oraz integracja środowiska naukowego i praktyków zajmujących się tą tematyką.

W czasie obrad poszukiwane będą przede wszystkim odpowiedzi na następujące pytania:

• Jakie wyzwania dla rozwoju zrównoważonego wynikają z bieżącej sytuacji politycznej i gospodarczej?
  • Jakie bariery można zdiagnozować w realizacji celów rozwoju zrównoważonego?
  • Jak grupy interesariuszy (w tym szczególnie samorządy, przedsiębiorstwa, szkoły wyższe) praktycznie wdrażają założenia rozwoju zrównoważonego?
  • Jakie wyzwania rozwojowe, uwzględniające zasady rozwoju zrównoważonego, stoją przed Polską, Europą, światem?

zdjęcia: Mariola Zalewska