Warsztaty MERGEDgate, 27- 30 czerwca 2023- Chiavenna

W dniach 27- 30 czerwca 2023 w Chiavennie we Włoszech odbyły się interdyscyplinarne warsztaty- MERGEDgate

W związku z uruchomieniem nowego kierunku „Global Environment and Development”, celem warsztatów było wprowadzenie studentów studiów licencjackich w tematykę globalnego środowiska i rozwoju. Studenci ci mogą zapisać się w następnym roku akademickim na studia magisterskie MERGED.

MERGEDgate to interaktywne warsztaty wyjazdowe. Międzynarodowa grupa 30 studentów spotyka się na tydzień w miejscu z dala od codziennego miejsca pracy i nauki, co ma na celu ułatwienie koncentracji i stworzenie międzykulturowych więzów. W ciągu tych dni wykłady, praca zespołowa, ćwiczenia metodologiczne i zajęcia terenowe prowadzą studentów przez innowacyjne i unikalne doświadczenie edukacyjne.

Wykładowcy na warsztatach pochodzili ze wszystkich trzech uniwersytetów zaangażowanych w projekt MERGED: Uniwersytetu w Kopenhadze, Uniwersytetu w Mediolanie i Uniwersytetu Warszawskiego. Warsztaty przygotowała i poprowadziła dr Mariola Zalewska dyrektor UCBS UW i lokalny koordynator projektu MERGED, a także dr Katarzyna Bielińska-Kowalewska i dr Maciej Lenartowicz.

MERGEDgate może być pierwszym krokiem w kierunku studiów magisterskich MERGED. MERGED to studia magisterskie z zakresu globalnego środowiska i rozwoju, w ramach których 40 wybranych studentów wyrusza w podróż po społecznym i naukowym zrozumieniu kwestii środowiskowych w skali globalnej.

Strona MERGEDgate

Więcej o MERGED

Wszystkie fotografie autorstwa dr Marioli Zalewskiej

Warsztaty MERGEDgate są współfinansowane przez sojusz 4EU+ i program MERGED- Erasmus Mundus Joint Master in Global Environment and Development