Praktyki na Wydziale Geologii Uniwersytetu Warszawskiego. Muzeum Wydziału Geologii UW

Celem praktyk jest zapoznanie się z kulisami zawodu osoby o wykształceniu ochrona środowiska w instytucji naukowo-dydaktycznej.

Mamy do zaproponowania pracę z kopalną biosferą, a mówiąc prościej – ze skamieniałościami. Praca polega na preparacji okazów paleontologicznych, wykonywaniu podstawowych pomiarów biometrycznych okazów, sporządzaniu etykiet, numerowaniu i wprowadzaniu opisu do arkusza Excel. Ponadto przewidziana jest pomoc przy wykonywaniu profesjonalnych zdjęć do publikacji lub wystaw edukacyjnych. Może to być też praca przy organizacji przyszłej wystawy popularno-naukowej. Zbiory paleontologiczne są kolekcjami naukowymi, o wyjątkowej wartości poznawczej. Praktyki te zapewniają Wam poznanie przyrody jako wartości poznawczej, estetycznej i edukacyjnej.

Poznacie znaczenie naukowych kolekcji paleontologicznych, a także kolekcji muzealnych. Przyczynicie się do powstawania prac naukowych. A może w przyszłości sami zechcecie takie badania prowadzić.

Opiekunem praktyk jest dr hab. Ewa Głowniak.

Posted in Aktualności, Ofert praktyk, stażu, pracy.