AKTUALNOŚCI: Podnoszenie Świadomości w Zakresie Zrównoważonego Rozwoju i Ochrony Środowiska w Serbii oraz Bośni i Hercegowinie

● Miło nam poinformować, że ruszyła strona internetowa projektu Podnoszenie Świadomości w Zakresie Zrównoważonego Rozwoju i Ochrony Środowiska w Serbii oraz Bośni i Hercegowinie finansowanego przez Fundusz Wyszehradzki.

Zapraszamy!

logo_fundusz_wyszechradzki2a

● 21. kwietnia 2016 w Gimnazjum nr 72 w Warszawie poprowadziliśmy zajęcia pt „Zielona mapa miejsca, w którym mieszkamy. Lokalne dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze – zmiany w społeczeństwie na przestrzeni lat.” mające na celu praktyczne przetestowanie scenariusza opracowanego przez słowacką jednostkę Center of Environmental Activities.

gim72

Podczas warsztatów uczniowie zapoznali się z pojęciem zrównoważonego rozwoju, obejrzeli fotografie przedstawiające okolicę szkoły w przeszłości, a także ocenili kierunek zmian zachodzących w dzielnicy Bielany.

W ramach zajęć odbyła się wycieczka po okolicy w poszukiwaniu miejsc przyjaznych zarówno przyrodzie, jak i człowiekowi, a następnie uczniowie samodzielnie wykonali mapę przedstawiającą te miejsca.