MERGED- Nowy kierunek studiów realizowany w ramach Sojuszu 4EU+

Informujemy o uruchomieniu nowego kierunku studiów: MERGED- Globalne Środowisko i Rozwój- Global Environment and Development realizowanego w ramach Sojusz 4EU+ i jednocześnie zapraszamy zainteresowanych kandydatów do składania aplikacji.

MERGED jest współtworzony przez Wydział Nauk Ścisłych Uniwersytetu w Kopenhadze; Uniwersyteckie Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem UW i Wydział Nauk Rolniczych i Środowiskowych Uniwersytetu w Mediolanie. Wszyscy są partnerami w ramach 4EU+ Alliance i są zaangażowani w pogłębianie współpracy dydaktycznej, podnoszenie jakości nauczania i zwiększanie współpracy.

Koordynator programu:

Prof. dr Carsten Smith-Hall – Uniwersytet Kopenhaski

Koordynatorzy lokalni:

Prof. Carlo Pozzi – Uniwersytet w Mediolanie

Dr Mariola Zalewska – Uniwersytet Warszawski

Celem kierunku jest wykształcenie absolwentów, którzy potrafią identyfikować krytyczne dla rozwoju gospodarczego, środowiskowego, instytucjonalnego i społecznego aspekty zarządzania odnawialnymi zasobami naturalnymi oraz opracowywać odpowiednie rozwiązania. Absolwenci MERGED staną się profesjonalistami w prywatnych i publicznych firmach, organizacjach rządowych i pozarządowych,  instytucjach badawczych.

Więcej informacji tutaj

 

Posted in Aktualności, Komunikaty dla studentów.