WIADOMOŚĆ OD SAMORZĄDU STUDENTÓW UCBS – UCBŚ RAZEM DLA UKRAINY – ZBIÓRKA PRODUKTÓW

Drodzy Studenci i Studentki
W tym trudnym dla nas wszystkich czasie, jako Rada Samorządu Studentów chcielibyśmy przesłać Wam wszystkim słowa otuchy i siły. Każdy z nas jest przytłoczony sytuacją w Ukrainie, która nie ukrywajmy, wygląda bardzo źle. W tych trudnych chwilach naszą siłą jest to, że możemy zjednoczyć się i zamienić przygnębienie w działanie przynoszące dobro.

Samorząd Studentów UCBŚ w geście solidarności z ofiarami wojny na Ukrainie przyłącza się do ogólnouniwersyteckiej zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy, które zostaną wysłane na granicę. Jednak deklaracje to za mało. Dlatego, choć jesteśmy jedną z najmniejszych jednostek na UW, wierzymy, że możemy razem wnieść – choćby drobny – wkład we wspólny uniwersytecki pakiet wsparcia dla naszych Przyjaciół z Ukrainy.

Z całego serca prosimy, aby każdy z Was włączył się w naszą akcję. Prośbę kierujemy do każdego rocznika MSOŚ oraz SD, a także osobno, do grona profesorskiego i pracowników UCBŚ. Włączenie się do akcji i przekazanie chociaż kilku rzeczy z listy będzie drobnym działaniem, które przełoży się na skalę, z jaką działa cały Uniwersytet Warszawski. Liczy się nawet najmniejszy gest!

Aby usprawnić zbiórkę i nie powodować niepotrzebnego chaosu, zdecydowaliśmy się skupić na kilku przedmiotach, z listy najpotrzebniejszych, które zapakujemy w oznaczone paczki, dzięki czemu cała akcja pójdzie znacznie sprawniej. Sugerujemy, by najlepiej przekazywać po kilka sztuk danego produktu, gdyż wówczas nasza wspólna pula pomocy będzie bardziej efektywna (10 past do zębów zamiast jednej itd.). Lepiej wybrać więcej sztuk tańszego produktu, niż mniej sztuk droższego.

Najbardziej potrzebne są: produkty higieny osobistej (pieluchy, podpaski, tampony, mydło, pasty do zębów, szczoteczki) oraz żywność (makarony, kasze, przetwory, puszki). W dalszej kolejności potrzebne są koce, śpiwory, poduszki (mogą być rzeczy używane, ale tylko w doskonałym stanie). Wszystkie produkty muszą być przez nas opisane i skatalogowane więc zachęcamy do przynoszenia jednego wybranego typu produktu (i ewentualnie „wielopaków”).

Nasza zbiórka będzie trwała od 7 marca (poniedziałek) do 11 marca (piątek). Każdego dnia przedstawiciele samorządu będą czekali na Was w pokoju (2120) na wydziale Geologii.

Zapraszamy Was do przynoszenia rzeczy w godzinach, które podajemy poniżej:
Poniedziałek (7 marca 2022): 09:00 – 09:30
Wtorek (8 marca 2022) 10:00 – 10:30
Środa (9 marca 2022): 09:45 – 10:15
Czwartek (10 marca 2022): 10:00 – 10:30 oraz 12:00 – 12:30
Piątek (11 marca 2022): 14:00 – 16:00

Jeżeli chcesz przekazać darowiznę, ale nie odpowiadają Ci godziny, napisz do nas na adres: rss.ucbs@samorzad.uw.edu.pl.

DODATKOWE MOŻLIWOŚCI I POMYSŁY DLA WAS:

1. Aby zwiększyć możliwość wsparcia alternatywą dla Ciebie jest udział w naszej zrzutce, za które kupimy wspólnie produkty. Możecie przekazywać środki poprzez BLIK na numer 731444505. W opisie prosimy o wpisanie UKRAINA. Każda złotówka zostanie przez nas komisyjnie rozliczona i udokumentowana. Ci co przekażą pieniądze, dostaną od nas raport i zdjęcia.

2. Jeżeli masz kontakty (poprzez rodzinę, znajomych) z jakąś firmą, która produkuje lub sprzedaje produkty wymienione na liście, zachęcamy Ciebie gorąco do kontaktu z takimi firmami. Okazuje się, z doświadczenia innych studentów, że nasze działania mogą przynieść zaskakujące rezultaty i na prawdę warto zapytać. Może udać się pozyskać większą darowiznę. Jeżeli byłaby to na prawdę duża darowizna, dajcie nam znać, pomożemy zapewnić transport.

Jesteśmy małą jednostką, jednak celem naszej edukacji jest zapewnienie bezpieczniejszej przyszłości ludziom i środowisku, dlatego tak ważne jest byśmy zaczęli wspólnie działać już dzisiaj!

Wasza Rada Samorządu Studentów UCBŚ

Posted in Aktualności, Komunikaty dla studentów, Wydarzenia.