Solidarni z Ukrainą

23 lutego Senat UW podjął uchwałę w sprawie wyrażenia solidarności z Ukrainą i jej społeczeństwem.

Uchwała nr 121 Senatu UW z 23 lutego 2022 r. w sprawie wyrażenia solidarności z Ukrainą i jej społeczeństwem
Senat Uniwersytetu Warszawskiego wyraża solidarność z Ukrainą, zmagającą się z autorytarną agresją. Nastąpiła eskalacja konfliktu – Federacja Rosyjska pogwałciła integralność terytorialną Ukrainy. W tym trudnym czasie Senat Uniwersytetu Warszawskiego wyraża solidarność z narodem ukraińskim, a zwłaszcza z osobami z Ukrainy, należącymi do społeczności naszej Uczelni. Polska historia uczy, jakim zagrożeniem dla pokoju jest imperializm. Senat Uniwersytetu Warszawskiego wyraża nadzieję, że przyszłość przyniesie Ukrainie oraz światu pokój.
Posted in Aktualności, Komunikaty dla studentów.