Zobacz na YouTube

Z udziałem dr Anny Kalinowskiej

UCBS w ONET Rano #Wiem

W związku z opublikowaniem przez WWF – World Wide Fund For Nature (Światowy Fundusz dla Przyrody – dawniej World Wildlife Fund) najnowszego raportu Living Planet Report 2018, specjalną audycję pt. „Dzikie zwierzęta znikają z naszej planety”, poświęconą dramatycznemu w skutkach zanikaniu różnorodności biologicznej, opublikowała internetowa stacja ONET emitowana na YouTube.

Do rozmowy, prowadzonej na żywo, tym razem nie w samochodzie, ale w studio ONET-u, w ramach cyklu ONET Rano #Wiem przez red. Jarosława Kuźniara, zaproszone zostały: dr Anna Kalinowska z Uniwersyteckiego Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem (UCBS) oraz Katarzyna Karpa-Świderek rzeczniczka polskiego biura Fundacji WWF. Zapis rozmowy (ma już prawie 3 tys. wyświetleń) w załączniku poniżej. Bardzo polecamy. Dla studentów Międzywydziałowych Studiów Ochrony Środowiska „lektura obowiązkowa”.

O raporcie WWF pisaliśmy już kilka dni temu (>…zobacz…<), a jego opublikowanie związane jest m.in. ze zbliżającą się konferencją ONZ organizowaną w Egipcie w 25-lecie wejścia w życie Konwencji ONZ o ochronie różnorodności biologicznej (więcej o tym spotkaniu >…czytaj…<). Z ramienia Uniwersytetu Warszawskiego (UCBS) w konferencji weźmie udział dr Anna Kalinowska, Przewodnicząca Rady Warszawskiego Metropolitalnego Centrum Eksperckiego Edukacji na rzecz Zrównoważonego Rozwoju – RCE Warsaw Metropolitan, wieloletni członek IUCN – Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody.

Zobacz i posłuchaj: ONET Rano #Wiem