Nowości w Bibliotece UCBS

Publikacja współzałożycielki RCE Warsaw Metropolitan

Pedagogika zrównoważonego rozwoju
z przyrodą w tle

Z przyjemnością informujemy, że ukazała się właśnie najnowsza publikacja autorstwa prof. Ligii Tuszyńskiej, prof. Uniwersytetu Warszawskiego i Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, pt. „Pedagogika zrównoważonego rozwoju z przyrodą w tle”. Ponad dwustustronicowa publikacja (wydawnictwo Adam Marszałek z Torunia) jest dziełem autorki licznych publikacji naukowych i opracowań metodycznych dla nauczycieli, związanych z edukacją i zrównoważonym rozwojem.

Prof. Ligia Tuszyńska (biolog i pedagog, specjalista dydaktyki biologii i ochrony środowiska) przez wiele lat kierowała Pracownią Dydaktyki Biologii na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie kieruje Zakładem Edukacji dla Zrównoważonego Rozwoju na Wydziale Nauk Pedagogicznych Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Prof. Ligia Tuszyńska jest współzałożycielką Warszawskiego Metropolitalnego Centrum Eksperckiego Edukacji dla Zrównoważonego Rozwoju (RCE Warsaw Metropolitan), koordynowanego przez Uniwersyteckie Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem. Przez wiele lat prof. Ligia Tuszyńska prowadziła wiele projektów naukowych i edukacyjnych związanych z ochroną środowiska i kształceniem jako procesem trwającym całe życie.

Opis bibliograficzny

Tuszyńska L. 2018. Pedagogika zrównoważonego rozwoju z przyrodą w tle. Wydawnictwo Adam Marszałek. Toruń. ISBN 978-83-8019-913-2