Konferencja prasowa

„Dziennikarze dla Klimatu”

Szósta edycja konkursu „Dziennikarze dla Klimatu”

Po raz szósty jury pod przewodnictwem prof. Macieja Nowickiego przyzna nagrody za najlepszą publikację dziennikarską (prasa, radio, telewizja, internet) poświęconą ochronie klimatu i energetyce odnawialnej oraz rozproszonej i społecznej. Główna nagroda, oprócz statuetki, to równowartość 5000 euro.

Konkurs organizowany jest przez Klub Publicystów Ochrony Środowiska EKOS przy współpracy z Niemiecką Federalną Fundacją Środowisko (DBU – Deutsche Bundesstiftung Umwelt) oraz Ambasadą RFN w Polsce. W konferencji udział wezmą m. in.: prof. Tomasz Żylicz – z Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, założyciel Warszawskiego Ośrodka Ekonomii Ekologicznej, prof. Maciej Nowicki – były dwukrotny Minister Środowiska, Tomasz Chruszczow – negocjator konwencji klimatycznych, dr Andrzej Kassenberg – współtwórca Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju.

Po konferencji zapraszamy na lunch.

Data i godzina rozpoczęcia: 20 września 2018; godz. 11:00

Miejsce: Centrum konferencyjne PAP ul. Bracka 6/8 w Warszawie