Z udziałem RCE Warsaw Metropolitan

„Przesiadaj się i jedź”

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Zbliża się kolejne ważne wydarzenie w kalendarzu zrównoważonego rozwoju: Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu 2018 (ETZT), który odbędzie się w dniach 16-22 września 2018 roku. Kulminacyjnym punktem ETZT będzie Dzień bez Samochodu (sobota, 22 września 2018 r.). Tematem tegorocznej edycji ETZT będzie multimodalność, a hasłem przewodnim „Przesiadaj się i jedź”.

Z tej okazji w dniach 15-16 września 2018 r. (sobota-niedziela) w hali zabytkowej zajezdni autobusowej przy ul. Włościańskiej 52 w Warszawie (niedaleko stacji metra Marymont, na tyłach Hali Marymonckiej) w godzinach 11-19 odbędzie się impreza pod hasłem „EKOKREATYWNA WARSZAWA”, współorganizowana przez Fundację Ośrodka Edukacji Ekologicznej (tradycyjnego od lat organizatora Dnia Ziemi, który po raz pierwszy nie odbył się w tym roku w Warszawie), Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie (MZA Warszawa), Fundację Ekotrend i portal internetowy pimpit.pl, w partnerstwie z Zarządem Transportu Miejskiego w Warszawie i firmami: Warszawski Transport Publiczny, Tramwaje Warszawskie i Koleje Mazowieckie.

Będziemy tam również my – Warszawskie Metropolitalne Centrum Eksperckie Edukacji dla Zrównoważonego Rozwoju – RCE Warsaw Metropolitan. Będziemy mieli własne stoisko, z materiałami informacyjnymi i edukacyjnymi, dotyczącymi nie tylko zrównoważonego transportu, ale szerzej w dziedzinie edukacji ekologicznej i wiedzy o współczesnej pro-ekologicznej Warszawie. Wstęp na imprezę „EKOKREATYWNA WARSZAWA” jest wolny i bezpłatny.

Będziemy także edukować i informować. W ramach forum dyskusyjnego pt. City Mobility w sobotę 15 września 2018 (sobota) o godz. 15.00 wystąpi dr Anna Kalinowska, przewodnicząca Rady RCE Warsaw Metropolitan z wykładem pt. „Przyjazny transport w  zrównoważonych miastach wśród celów akredytowanej przy Uniwersytecie ONZ sieci Regionalnych Centrów  Edukacji dla Zrównoważonego Rozwoju (RCE)”. Wcześniej, tego samego dnia o godz. 11:30, zaplanowano wręczenie nagrody „Człowiek Roku Polskiej Ekologii 2017”, której patronuje Fundacja Ośrodka Edukacji Ekologicznej i Kapituła Konkursu „Człowiek Roku Polskiej Ekologii”. W Kapitule są m.in. wszyscy dotychczasowi laureaci wyróżnieni jako „Człowiek Roku Polskiej Ekologii”, w tym dr Anna Kalinowska z Uniwersyteckiego Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem.

Serdecznie zapraszamy!

O Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu promuje ekologiczne formy mobilności, takie jak środki transportu zbiorowego, rower, ruch pieszy oraz transport multimodalny. Ma na celu pokazanie różnorodnych korzyści wynikających ze zrównoważonego transportu, takich jak: oszczędność pieniędzy i czasu, poprawa zdrowia i bezpieczeństwa na drogach, pozytywny wpływ na środowisko i poprawę jakości powietrza, przyjazna przestrzeń miejska, rozwój przedsiębiorczości lokalnej oraz zwiększenie atrakcyjności miast dla inwestorów.

Zobacz i przeczytaj także:

Więcej informacji na stronie: http://ekokreatywna.warszawa.pl/
List ministra środowiska Henryka Kowalczyka i ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka >…tutaj…<