Nowości na naszych półkach

Dla nauczycieli i studentów

„Ecological Economics” w Bibliotece UCBS

Mamy przyjemność poinformować, że zbiory Biblioteki Uniwersyteckiego Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem (UCBS) wzbogaciły się w ostatnich dniach o bardzo ważną i cenną pozycję bibliograficzną: dzięki uprzejmości prof. Jerzego Śleszyńskiego z Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, mamy w tej chwili kompletne roczniki z lat 2002-2017 oraz wybrane numery z lat 1995-1998 i 2000-2001, jednego z najważniejszych czasopism naukowych w tej dziedzinie: „Ecological Economics”. Jesteśmy przekonani, że ta pozycja na półkach Biblioteki UCBS będzie znakomitą pomocą dydaktyczną i źródłem wiedzy nie tylko dla nauczycieli akademickich, nie tylko dla studentów i absolwentów Międzywydziałowych Studiów Ochrony Środowiska, ale także dla studentów nowego, angielskojęzycznego kierunku Sustainable Development, który ruszy w 2019 r. w nowym roku akademickim, dzięki współpracy UCBS i Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, a także przy współpracy innych wydziałów uniwersyteckich.

Miesięcznik „Ecological Economics” wydawany jest przez wydawnictwo naukowe Elsevier B.V., a utworzony i sygnowany jest przez International Society for Ecological Economics (ISEE), organizację non-profit, która powstała w 1989 r. W dniach 10-12 września 2018 r. w Meksyku odbędzie się 15 kongres ISEE. Wśród założycieli ISEE jest prof. Tomasz Żylicz, wieloletni dziekan WNE  Uniwersytetu  Warszawskiego, a wśród publikujących w „Ecological Economics” znajdziemy także prof. Jerzego Śleszyńskiego. Od 2008 r. redaktorem naczelnym „Ecological Economics” jest prof. Richard B. Howarth Dartmouth College w USA.

Na zdjęciu: spotkanie założycieli ISSE w maju 1990 r. W górnym rzędzie, szósty od lewej, prof. Tomasz Żylicz.