Dziękujemy za udział w wykładach 2018

UCBS i RCE Warsaw Metropolitan

Finałowy panel,
sesja i … wakacje

Ponieważ zbliża się Mundial użyjemy języka sportowego: dotarliśmy do finału! 7 czerwca br. zakończyliśmy tegoroczną serię otwartych wykładów organizowanych przez Uniwersyteckie Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem pt. „Różne drogi ku Celom Zrównoważonego Rozwoju 2030”. Udanym finałem była bardzo ciekawa dyskusja o tym, ile udało się do tej pory zrealizować z zadań nakreślonych w 2015 r. w ramach Celów Zrównoważonego Rozwoju (Sustainable Development Goals SDGs). Jesteśmy oczywiście na początku drogi, bo wskaźniki osiągnięcia SDGs znane będą w 2030 roku, ale nasi paneliści (Kamil Wyszkowski – prezes Global Compact Network Poland, Małgorzata Mickiewicz – zastępca dyrektora Kampinoskiego Parku Narodowego, Tadeusz Joniewicz – menedżer projektów Forum Odpowiedzialnego Biznesu) wskazali zarówno dobre praktyki, jak i złe przykłady oraz słabe strony (zwłaszcza po stronie biznesu) świadczące o jednak niewystarczającym zaangażowaniu w zrównoważony rozwój.

Na razie poprzestajemy na tym niezbyt optymistycznym stwierdzeniu, bowiem szersza relacja z panelu finałowego ukaże się niebawem w miesięczniku „Środowisko” (opublikujemy ją na witrynie UCBS). Odnotujmy zatem, że debata odbyła się z aktywnym udziałem publiczności (było wielu przedstawicieli partnerów RCE Warsaw Metropolitan), a bezpośrednio po panelu za zaliczających wykłady studentów Międzywydziałowych Studiów Ochrony Środowiska  trzymaliśmy kciuki podczas egzaminu testowego. Teraz czeka ich jeszcze letnia sesja egzaminacyjna, a potem upragnione wakacje.

Dziękujemy wszystkim wykładowcom, słuchaczom, uczestnikom tegorocznego cyklu wykładów. Uznajemy go za bardzo udany… i do zobaczenia w przyszłym semestrze.

Dzięki uprzejmości wykładowców (bardzo dziękujemy) wszystkie prezentacje z tegorocznego cyklu są dostępne na naszej stronie internetowej tutaj