Z udziałem partnerów RCE Warsaw Metropolitan

Zapraszamy na panel UCBS

Europejski Tydzień
Zrównoważonego Rozwoju

Rozpoczyna się Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju (European Sustainable Development Week ESDW 2018), który obchodzony jest w dniach 30 maja 2018 r. – 5 czerwca 2018 r. Niestety, z racji długiego świątecznego weekendu, dość trudno było zapewne zaplanować i zorganizować w Polsce specjalne wydarzenia. Ten rok jest zresztą wyjątkowo niepomyślny – po raz pierwszy (!) od ponad 20 lat nie odbył się tradycyjny, wielki festyn edukacyjny i promocyjny z okazji Dnia Ziemi na Polu Mokotowskim w Warszawie.

W imieniu Uniwersyteckiego Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem (UCBS) oraz partnerów RCE Warsaw Metropolitan* zapraszamy na panel dyskusyjny „Jak daleko jesteśmy na drodze realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju?”. Dyskusja panelowa, w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju, kończy tegoroczny cykl 12 otwartych wykładów tematycznych, organizowanych przez UCBS, pod wspólnym hasłem: „Różne drogi ku Celom Zrównoważonego Rozwoju 2030”. Finałowa debata odbędzie się 7 czerwca 2018 r. (czwartek) o godz. 16.00 w Kampusie Ochota Uniwersytetu Warszawskiego, w auli „A” Środowiskowego Laboratorium Ciężkich Jonów, ul. Pasteura 5 A.

Szczegółowe informacje i oficjalne zaproszenie opublikujemy niebawem.

Odpowiadając na prośbę i apel Ministra Środowiska RP, aby jak najwięcej zainteresowanych i zaangażowanych w temat instytucji wzięło udział w tegorocznych wydarzeniach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju, zarejestrowaliśmy naszą dyskusję panelową na oficjalnej stronie European Sustainable Development Week (ESDW 2018) (link poniżej), informując jednocześnie, że jest to inicjatywa UCBS i RCE Warsaw Metropolitan*. W przeddzień rozpoczęcia ESDW zarejestrowano już 18 wydarzeń, które z tej okazji odbędą się w Polsce.

ESDW 2018 w Polsce

Europejski Tydzień Zrównoważonego Rozwoju (ESDW) to inicjatywa w skali ogólnoeuropejskiej mająca na celu zwiększenie widoczności działań, projektów i wydarzeń promujących zrównoważony rozwój. Odbędzie się w dniach 30 maja – 5 czerwca 2018 roku, a punktem odniesienia będzie zeszłoroczny sukces, którego miarą jest 4 031 działań w 30 krajach. To już czwarta odsłona tej inicjatywy, w której Polska zawsze brała aktywny udział. Tegoroczna edycja ESDW jest po raz drugi poświęcona promowaniu działań związanych z wdrażaniem 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju Agendy 2030. Krajowym koordynatorem wydarzeń w Polsce związanych z ESDW jest Ministerstwo Środowiska (p. Edyta Sysło, tel. 22 369 28 53, email: edyta.syslo@mos.gov.pl).

—————————–

* Działalność RCE Warsaw Metropolitan, z certyfikatem Uniwersytetu Narodów Zjednoczonych (Institute for the Advanced Study of Sustainability) objęta jest Patronatem Honorowym Polskiego Komitetu ds. UNESCO oraz patronatem medialnym Klubu Publicystów Ochrony Środowiska „EKOS”.