Dzień Ziemi 2018

Zapraszamy na wykład

Kick-starting a green economy

Zbliża się Dzień Ziemi (22 kwietnia), tradycyjne święto wszystkich ludzi związanych z ekologią, które zawsze jest okazją do promocji zrównoważonego rozwoju, zachowań proekologicznych i troski o środowisko. Międzynarodowe hasło tegorocznego Dnia Ziemi brzmi „End Plastic Pollutioni chyba nie wymaga tłumaczenia.

Z okazji Dnia Ziemi 2018 Uniwersyteckie Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem, Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii i Ambasada USA w Warszawie organizują wykład dr. Thomasa H. Culhane z Uniwersytetu Południowej Florydy pt. Kick-starting a green economy [How to incubate ideas that can improve our „triple bottom lines” (social, environmental, or ecological and financial) and how to put it all together through systems thinking].

Dr T.H. Culhane jest wykładowcą w Patel College of Global Sustainability na University of South Florida, USA; współzałożycielem Solar CITIES Inc., organizacji non-profit wspomagającej społeczności miejskie we wprowadzaniu technologii opartych na korzystaniu z energii odnawialnych i redukcji odpadów; członkiem the National Geographic Emerging Explorer Program.

Wykład (w języku angielskim) odbędzie się 24 kwietnia 2018 r. w godz. 12:00 – 14:00 w Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego (CENT) ul. Banacha 2 c (Kampus Ochota), sala 1130. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

Dzień Ziemi w Wikipedii >…czytaj…<
Earth Day 2018 >…kliknij…<