„Równościowa strona uniwersytecka”

równoważni.uw.edu.pl

W związku z realizacją zadań przewidzianych w Strategii dotyczącej Europejskiej Karty Naukowca i Kodeksu Postępowania, przy rekrutacji pracowników naukowych (HR Excellence in Research), w Uniwersytecie Warszawskim opracowana została „równościowa strona uniwersytecka”. Strona zawiera kompleksowe i praktyczne informacje, wyjaśniające m.in. czym jest dyskryminacja, jakie są jej rodzaje oraz przykłady (również z życia uczelni), co zrobić w przypadku, gdy jesteśmy świadkiem dyskryminacji lub jej ofiarą, do jakich instytucji uniwersyteckich i krajowych można się zwrócić o wsparcie i pomoc.

Na stronie znaleźć można „Poradnik antydyskryminacyjny dla osób studiujących i zatrudnionych na UW”, a także informacje na temat realizowanych na Uniwersytecie Warszawskim projektów i badań równościowych oraz antydyskryminacyjnych. Zamieszczone są też informacje dotyczące bieżących wydarzeń poświęconych równości i różnorodności.

Serdecznie zachęcamy do korzystania ze strony oraz do kontaktu w przypadku bycia świadkiem lub osobą pokrzywdzoną dyskryminacją lub jakimkolwiek nierównym lub niesprawiedliwym traktowaniem.

Link do strony: rownowazni.uw.edu.pl