Najnowsze wydanie podręcznika w Bibliotece UCBS

Spróbuj zrozumieć
zrównoważony rozwój

To kolejna publikacja, z rokiem wydania 2018, która już na początku roku jest na półce czytelni i wypożyczalni w Bibliotece UCBS. Jak pisze renomowany wydawca (Routledge Earthscan), książka Johna Blewitta „Understanding Sustainable Development” to „prawdziwie kompleksowe wprowadzenie do tematu: Zrozumienie Zrównoważonego Rozwoju, którego celem jest edukacyjne docenienie i wytłumaczenie kluczowych koncepcji i teorii zrównoważonego rozwoju”.

Dodajmy, że jest to już trzecie wydanie tej książki (poprzednie ukazały się kolejno w 2008 r. i 2015 r.), jest w pełni zaktualizowane, zawiera szczegółowy opis celów zrównoważonego rozwoju i ich wpływu na globalny rozwój. Główne wyzwania oraz tematy analizowane są w oparciu o międzynarodowe przykłady (case studies), posiłkując się także przykładami medialnymi, co nie jest dziwne, zważywszy na zainteresowania autora komunikacją w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Temu podręcznikowi towarzyszy również strona internetowa >…zobacz…<, która może służyć dodatkową pomocą i materiałami przygotowanymi specjalnie dla studentów i wykładowców.

Dr John Blewitt (na zdjęciu obok) pracuje na brytyjskim Uniwersytecie Aston w Birmingham. Od kilku lat przewodniczy uniwersyteckiemu wydziałowi studiów magisterskich poświęconych społecznej odpowiedzialności i zrównoważonemu rozwojowi (Aston Business School). Wcześniej studiował i wykładał politykę, historię, socjologię, edukację oraz zagadnienia komunikacji medialnej na kilku innych uniwersytetach brytyjskich (Aberystwyth, Greenwich, Huddersfield, Bradford, Exeter). Jest członkiem Komisji ds. Komunikacji i Edukacji w IUCN (Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody), członkiem-założycielem Międzynarodowego Stowarzyszenia Komunikacji Środowiskowej (IECA), członkiem Royal Society of Arts i Akademii Wyższej Edukacji w Wielkiej Brytanii. Jest także aktywnym działaczem ekologicznym w Anglii, m. in. członkiem brytyjskiej Partii Zielonych.

Nota bibliograficzna:

Blewitt J. 2018. Understanding Sustainable Development. Routledge – Earthscan. New York. ISBN 978-1-138-20595-6.