Pożegnanie Joli Kamienieckiej

Z wielkim smutkiem i niedowierzaniem przyjęliśmy wiadomość, że 31 stycznia 2018 r. zmarła nasza Koleżanka i Przyjaciółka mgr Jolanta Kamieniecka, absolwentka Wydziału Geografii Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat pracowała w instytucjach i organizacjach związanych z ochroną środowiska: Instytucie Kształtowania Środowiska, Instytucie Gospodarki Przestrzennej i Mieszkalnictwa, a ostatnio w Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju.

Zaprzyjaźniona i współpracująca z naszym Uniwersyteckim Centrum od wielu lat, jeszcze nie tak dawno świętowała z nami nasz jubileusz. Wydaje się, że dopiero co spotykaliśmy się na konferencjach o zrównoważonym rozwoju, czy na ważnych ekologicznych uroczystościach. Trudno więc pogodzić się z myślą, że Jola już więcej nie pojawi się między nami, i choć w naszej bibliotece znajdują się Jej publikacje, to Autorka sama już nie weźmie udziału w naukowej dyskusji, jak zwykle żywiołowo przekonując o potrzebie troski o środowisko i przyrodę zwiedzanych miejsc.

Aktywnie działała na polu edukacji ekologicznej, zwłaszcza w dziedzinie turystyki przyjaznej środowisku. Jola Kamieniecka przekazywała swą szeroką wiedzę na ten temat, zarówno jako wykładowca akademicki, jak i świetna popularyzatorka. Tak, jak i cały krąg osób zaangażowanych w kształtowanie społecznej świadomości ekologicznej i rozwój turystyki w myśl zasad zrównoważonego rozwoju, szczególnie odczuwamy tę dotkliwą stratę.

Żegnamy Cię Jolu, będzie nam brakowało Twojej wiedzy, zapału i uśmiechu, mimo przeciwności losu.

Przyjaciele z Uniwersyteckiego Centrum Badań
nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem