Tydzień Edukacji Globalnej 2017

Sympozjum naukowe

W Szkole Podstawowej
im. Konstancji Markiewicz

W listopadzie 2017 r. odbyła się 19. edycja europejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej (TEG). Hasło tegorocznego TEG brzmiało „Cele Zrównoważonego Rozwoju. Przyszłość świata zależy od nas!” Uniwersyteckie Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem miało przyjemność włączyć się w obchody Tygodnia Edukacji Globalnej 2017 dzięki zaproszeniu dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz w Warszawie.

Dnia 24 listopada 2017 roku odbyło się Sympozjum Naukowe, które stanowiło podsumowanie TEG obchodzonego w Szkole Podstawowej nr 364. Podczas sympozjum swoje referaty wygłosili eksperci Uniwersyteckiego Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem. Dr Witold Lenart wygłosił prelekcję na temat: Jak Polska może pomagać innym krajom w realizacji celów zrównoważonego rozwoju? Natomiast Dr Anna Batorczak w swoim wystąpieniu odpowiedziała na pytanie: Czym naprawdę jest zrównoważony rozwój i jak go rozumieć na co dzień?.

W czasie sympozjum został także rozstrzygnięty konkurs plastyczny swoją tematyką nawiązujący do celów zrównoważonego rozwoju. Odbyły się także występy artystyczne i prezentacja plakatów wykonanych przez uczniów. W sympozjum uczestniczyła młodzież szkolna z dziewięciu klas.

Organizatorem sympozjum była pani Irena Ząbek przy wsparciu Nauczycieli Zespołu Projektowego „Edukacji Globalnej”.

Więcej informacji na temat Tygodnia Edukacji Globalnej 2017 w Szkole Podstawowej nr 364 im. Konstancji Markiewicz można znaleźć tutaj

Informacje na temat Tygodnia Edukacji Globalnej znajdują się tutaj.