Polsko-brazylijskie rozmowy o różnorodności biologicznej

Nasze publikacje

Polsko-brazylijskie

rozmowy o różnorodności biologicznej

Z przyjemnością informujemy, że w ostatnich dniach ukazała się druga w serii publikacji pod wspólnym tytułem „Brazil – Poland. Focus on…”, tym razem poświęcona ochronie środowiska i zrównoważonemu rozwojowi. W tomie pt. „Brazil – Poland. Focus on Environment” zamieszczony został artykuł autorstwa dr Anny Kalinowskiej i dr Anny Batorczak z Uniwersyteckiego Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem pt.  „Let’s talk about Biodiversity – Achievement of the Aichi Targets at the Warsaw University Centre for Environmental Studies and Sustainable Development”.

Artykuł w wersji pdf >…kliknij…<

Angielskojęzyczna seria wydawnicza prezentująca różne obszary współpracy naukowej między uczelniami wyższymi Brazylii i Polski firmowana jest przez  Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, Universidade do Estado do Rio de Janeiro (Rio de Janeiro State University) oraz  Centrum Studiów Latynoamerykańskich (CESLA) z Polski i Nucleo de Estudos das Amaricas (NUCLEAS) z Brazylii. Pierwszy tom w serii „Brazil – Poland. Focus on…”, wydany w 2016 roku, poświęcony był ekonomii. Książka „Brazil – Poland. Focus on Environment” dostępna jest w Bibliotece UCBS.

(K. Walczak)

Nota bibliograficzna

Kalinowska A., Batorczak A. 2017. „Let’s talk about Biodiversity – Achievement of the Aichi Targets at the Warsaw University Centre for Environmental Studies and Sustainable Development”. W „Brazil – Poland. Focus on Environment”. Red. W. Kozioł, A. T. Dantas, R. Siuda-Ambroziak. Str. 105 – 131. University of Warsaw, Rio de Janeiro State University.