Dzienne archiwum: 31 Sie 2017

Wołanie na puszczy

Nasze publikacje w mediach („Rzeczpospolita”)

Wołanie na puszczy

Z przyjemnością i satysfakcją informujemy, że w dzienniku „Rzeczpospolita” w dniu 29 sierpnia 2017 r. w dziale „Opinie” (str. A 10) opublikowany został całostronicowy, całokolumnowy artykuł dr Anny Kalinowskiej, dyrektorki Uniwersyteckiego Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem na Uniwersytecie Warszawskim, pt. „Wołanie na puszczy” (tytuł oryginalny autorki „Ekoterroryści w Puszczy Białowieskiej?”). Dr Anna Kalinowska pisze w nim m. in.: Poczucie odpowiedzialności za ocalenie przyrodniczego bogactwa Puszczy Białowieskiej jest przejawem nowoczesnego patriotyzmu.

W ramach trwających konsultacji dotyczących podstaw programowych dla reformowanych szkół głos zabrało także Ministerstwo Środowiska. W resortowych uwagach do programu biologii wskazano, skądinąd słusznie, na konieczność zwrócenia się ku praktyce, m. in. poprzez zapraszanie do szkół i na zajęcia z młodzieżą także przedstawicieli leśników czy innych zawodów związanych z zarządzaniem przyrodą.