Dzienne archiwum: 20 Lip 2017

Warszawskie Metropolitalne Centrum Eksperckie na rzecz Edukacji dla Zrównoważonego Rozwoju

Nowa inicjatywa UCBS

Warszawskie Metropolitalne Centrum Eksperckie

na rzecz Edukacji dla Zrównoważonego Rozwoju

Pod koniec czerwca br., z inicjatywy Uniwersyteckiego Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem (UCBS), odbyło się pierwsze, nieformalne spotkanie partnerów nowej inicjatywy międzynarodowej, która realizowana jest pod auspicjami UCBS. To bardzo ambitne i wymagające szerokiej współpracy zadanie polega na utworzeniu Warszawskiego Metropolitalnego Centrum Eksperckiego na rzecz Edukacji dla Zrównoważonego Rozwoju pod logotypem Uniwersytetu Narodów Zjednoczonych (United Nations University – Regional Center of Expertise on Education for Sustainable Development). Lista partnerów w tej inicjatywie jest już spora (obejmuje m. in. Uniwersytet Warszawski oraz kilka innych szkół wyższych i placówek naukowych w Warszawie, Urząd m. st. Warszawy, kilka fundacji, stowarzyszeń i organizacji pozarządowych działających m. in. na rzecz edukacji ekologicznej, Centrum UNEP/GRID, Kampinoski Park Narodowy, Towarzystwo Urbanistów Polskich, Towarzystwo Przyjaciół Warszawy). Trwają rozmowy z kilkoma innymi potencjalnymi partnerami Warszawskiego Metropolitalnego Centrum Eksperckiego.