Nowości na półce UCBS

Przyroda województwa mazowieckiego

i jej antropogeniczne przekształcenia

Wydana w maju 2017 r. przez Narodową Fundację Ochrony Środowiska książka pt. „Przyroda województwa mazowieckiego i jej antropogeniczne przekształcenia” to dzieło zbiorowe 16 autorów. Dotyczy zróżnicowania i antropogenicznego przekształcenia środowiska przyrodniczego województwa mazowieckiego. Autorzy reprezentują różne dziedziny i kierunki badawcze, ale łączy ich znajomość terenu i prowadzone tu badania. Pierwowzorem książki jest opracowanie „Przyroda Mazowsza i jej antropogeniczne przekształcenia” opublikowane w 2003 roku w Wydawnictwach Wyższej Szkoły Humanistycznej (obecnie Akademia Humanistyczna im. A. Gieysztora) w Pułtusku. Obecne opracowanie (pod redakcją Andrzeja Richlinga i Ewy Malinowskiej) odnosi się do znacznie większego terenu całego województwa mazowieckiego.

Książka przeznaczona jest przede wszystkim dla praktyków zajmujących się zagadnieniami ochrony i kształtowania środowiska, pracowników organów administracji, planistów przestrzennych oraz organizatorów turystyki. Może być również przydatna w procesie nauczania studentów wydziałów przyrodniczych różnych uczelni, a także interesująca dla wszystkich mieszkańców województwa lub osób odwiedzających ten piękny teren, zróżnicowany pod względem przyrodniczym, historycznym, gospodarczym i społecznym.

Można ją także zamówić bezpośrednio u wydawcy:

Narodowa Fundacja Ochrony Środowiska
01-445 Warszawa, ul. Erazma Ciołka 13