Seminarium: Drzewa w mieście – wartość, korzyści, strategia

Serdecznie zapraszamy na seminarium:

„Drzewa w mieście – wartość, korzyści, strategia”

organizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Różnorodności Biologicznej.
Seminarium odbędzie się dnia 16 maja 2017 r. (wtorek), w godz. 14.00-17.00,

w Auli B Centrum Nauk Biologiczno – Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego (CENT III), ul. Żwirki i Wigury 101; 02-089 Warszawa.

Organizatorzy:
Uniwersyteckie Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem (UCBS)
Uniwersytet Warszawski (UW)
Instytut Gospodarki Przestrzennej i Mieszkalnictwa (IGPiM)
Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych UW (CENT III)

Seminarium organizowane z inicjatywy Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Ogrodnictwa SITO/NOT

Wstęp wolny.

Z szacunku dla drzew nie wysyłamy zaproszeń drukowanych na papierze.

Zgłoszenia prosimy przysyłać na adres mailowy: ekos.press@wp.pl

W programie przewidujemy m. in.:
– wprowadzenie do tematu (dr Anna Kalinowska – UCBS/UW)
– wykład Wartość i korzyści z drzew w mieście (prof. dr hab. Barbara Szczepanowska – IGPiM)
– zagadnienia prawne (mec. Irena Chojnacka – Naczelny Sąd Administracyjny)
– struktura roślinna i usługi ekosystemowe Parku Praskiego opisane za pomocą modelu i-Tree Eco
(dr inż. Marek Sitarski – IGPiM; dr inż. Magdalena Jędraszko-Macukow – IGPiM)
– wartość drzew sędziwych i metody ich pielęgnacji (dr inż. Marzena Suchocka – IGPiM)

W seminarium oraz dyskusji wezmą udział m. in.: naukowcy i praktycy, przedstawiciele samorządów gmin-dzielnic m. st. Warszawy oraz gmin miejskich i wiejsko-miejskich aglomeracji warszawskiej, przedstawiciele organizacji społecznych, pozarządowych, stowarzyszeń, jednostek badawczo-wdrożeniowych, dziennikarze.

Patronat medialny
Klub Publicystów Ochrony Środowiska EKOS przy ZG Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Zaprosz.na 16.05.2017,Drzewa w mieście