Dzienne archiwum: 8 maja 2017

Ogłoszenie o konkursie na stanowisko adiunkta w UCBS UW

Z upoważnienia Jego Magnificencji Rektora

ogłaszam konkurs otwarty na stanowisko adiunkta

w Uniwersyteckim Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym

i Zrównoważonym Rozwojem Uniwersytetu Warszawskiego

Warunki konkursu (kandydat ma):

• posiadać stopień doktora z zakresu nauk przyrodniczych lub społecznych;
  • legitymować się dorobkiem w postaci publikacji naukowych i popularnonaukowych związanych z edukacyjnymi i dydaktycznymi aspektami ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju;
  • wykazać się współpracą międzynarodową i czynnym udziałem w międzynarodowych konferencjach naukowych i dydaktycznych;
  • czynna znajomość języka angielskiego;
  • doświadczenie dydaktyczne w prowadzeniu zajęć o tematyce edukacji i komunikacji społecznej w zakresie ochrony środowiska oraz zarządzania ochroną środowiska;
  • doświadczenie w prowadzeniu szkoleń w zakresie zrównoważonego rozwoju dla zróżnicowanych grup odbiorców,
  • doświadczenie w koordynacji i ewaluacji projektów badawczych i edukacyjnych.

Kandydaci na stanowisko powinni złożyć do dnia 1 czerwca 2017 roku (osobiście lub przesłać pocztą), w sekretariacie Uniwersyteckiego Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem, Al. Żwirki i Wigury 93, 02-089 Warszawa, następujące dokumenty:

• Życiorys naukowy,
  • Uniwersytecki kwestionariusz osobowy (do pobrania ze strony UW, link do strony -http://portal.uw.edu.pl/web/biuro-spraw-pracowniczych/formularze-/-druki-do-pobrania;jsessionid=1f13939083c537118c696f8251248136
  • Informacje o osiągnięciach naukowych i dydaktycznych, wraz z wykazem publikacji,
  • Opinię samodzielnego pracownika naukowego o dotychczasowej pracy dydaktycznej i naukowej kandydata,
  • Odpis dyplomu doktora,
  • Kopie najważniejszych publikacji,
  • Oświadczenie o głównym miejscu pracy (do pobrania ze strony UW),
  • Wykaz dokumentujący prowadzoną koordynację projektów.

Konkurs jest pierwszym etapem określonej w Statucie Uniwersytetu Warszawskiego procedury zatrudniania na stanowisku nauczyciela akademickiego, a jego pozytywne rozstrzygnięcie stanowi podstawę do dalszego postępowania.

Osoba wyłoniona w drodze konkursu będzie zatrudniona na podstawie umowy o pracę na pełny etat, na czas nieokreślony.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do dnia 1 lipca 2017 r.

Na podaniu należy dopisać:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji” (zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych, Dz. U. 2015 poz. 2135).

Warszawa, dnia 5 maja 2017 roku.

Dr Anna Kalinowska, p. o. Dyrektora UCBS

Seminarium: Drzewa w mieście – wartość, korzyści, strategia

Serdecznie zapraszamy na seminarium:

„Drzewa w mieście – wartość, korzyści, strategia”

organizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Różnorodności Biologicznej.
Seminarium odbędzie się dnia 16 maja 2017 r. (wtorek), w godz. 14.00-17.00,

w Auli B Centrum Nauk Biologiczno – Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego (CENT III), ul. Żwirki i Wigury 101; 02-089 Warszawa.

Organizatorzy:
Uniwersyteckie Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem (UCBS)
Uniwersytet Warszawski (UW)
Instytut Gospodarki Przestrzennej i Mieszkalnictwa (IGPiM)
Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych UW (CENT III)

Seminarium organizowane z inicjatywy Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Ogrodnictwa SITO/NOT

Wstęp wolny.

Z szacunku dla drzew nie wysyłamy zaproszeń drukowanych na papierze.

Zgłoszenia prosimy przysyłać na adres mailowy: ekos.press@wp.pl

W programie przewidujemy m. in.:
– wprowadzenie do tematu (dr Anna Kalinowska – UCBS/UW)
– wykład Wartość i korzyści z drzew w mieście (prof. dr hab. Barbara Szczepanowska – IGPiM)
– zagadnienia prawne (mec. Irena Chojnacka – Naczelny Sąd Administracyjny)
– struktura roślinna i usługi ekosystemowe Parku Praskiego opisane za pomocą modelu i-Tree Eco
(dr inż. Marek Sitarski – IGPiM; dr inż. Magdalena Jędraszko-Macukow – IGPiM)
– wartość drzew sędziwych i metody ich pielęgnacji (dr inż. Marzena Suchocka – IGPiM)

W seminarium oraz dyskusji wezmą udział m. in.: naukowcy i praktycy, przedstawiciele samorządów gmin-dzielnic m. st. Warszawy oraz gmin miejskich i wiejsko-miejskich aglomeracji warszawskiej, przedstawiciele organizacji społecznych, pozarządowych, stowarzyszeń, jednostek badawczo-wdrożeniowych, dziennikarze.

Patronat medialny
Klub Publicystów Ochrony Środowiska EKOS przy ZG Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Zaprosz.na 16.05.2017,Drzewa w mieście