Święto Lasu, Dzień Ziemi, Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej…

decade-logo

Zajęci planowaniem długiego i kolejnych majowych weekendów proponujemy wpisać do kalendarza także zbliżające się proekologiczne święta. Dokładnie miesiąc po niedawnym Dniu Ziemi (22 kwietnia) obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) – coroczne święto International Day for Biological Diversity ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, upamiętniające konferencję w Nairobi (22 maja 1992 r.), na której grupa robocza UNEP-u przedstawiła efekty pracy nad międzynarodową umową w zakresie ochrony bioróżnorodności. W tym roku hasło Międzynarodowego Dnia Różnorodności Biologicznej brzmi: Biodiversity and Sustainable Tourism.

Uniwersyteckie Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem wraz z partnerami (Instytut Gospodarki Przestrzennej i Mieszkalnictwa, Uniwersytet Warszawski i  Centrum Nauk Biologiczno – Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego) organizuje z tej okazji 16 maja br. seminarium pt. „Drzewa w mieście”. O szczegółach poinformujemy w najbliższych dniach.

Miło nam również odnotować niedawne Święto Lasu, na które zostaliśmy zaproszeni przez Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych (dziękujemy!). Z tej okazji odbyło się m. in. tradycyjne kwietniowe sadzenie lasu, tym razem w podwarszawskim Nadleśnictwie Jabłonna.

Zachęcamy również do wpisania w kalendarium imprez, na których trzeba być, pierwszą czerwcową niedzielę 4 czerwca br., bowiem wtedy właśnie, w przeddzień Światowego Dnia Ochrony Środowiska, odbędzie się na warszawskim Polu Mokotowskim (godz. 10.00-18.00) wielki festyn z okazji Dnia Ziemi, organizowany także tradycyjnie przez Fundację Ośrodka Edukacji Ekologicznej z Warszawy.

Przydatne i ciekawe linki:

DZIEŃ ZIEMI 2017

Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej