Dzienne archiwum: 23 Lut 2017

Publikacja dla nauczycieli

Rozwój zrównoważony na co dzień

Na początku 2017 r., nakładem Uniwersyteckiego Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem, ukazała się publikacja dla nauczycieli „Rozwój zrównoważony na co dzień”. Jest to zbiór scenariuszy lekcyjnych dla uczniów w wieku 10-14 lat poświęconych temu jak na co dzień – poprzez nasz styl życia, zakupy, segregowanie odpadów i inne codziennie zachowania – możemy dbać o środowisko przyrodnicze i sytuację ludzi. Propozycje zajęć edukacyjnych, podczas których uczniowie będą dyskutować i zastanawiać się jak wprowadzać zasady zrównoważonego rozwoju w naszym codziennym życiu zostały zebrane w następujące moduły tematyczne:

• Świadoma konsumpcja
  • Nasze codzienne odpady
  • Zielona mapa miejsca, w którym mieszkamy
  • Sprawiedliwy handel w szkolnym sklepiku
  • Ekologia w gospodarstwie domowym
  • Naturalny ogród – natura w ogrodzie

Przestawione w tej publikacji scenariusze lekcji poświęcone ochronie środowiska i respektowaniu zasad zrównoważonego rozwoju zostały napisane przez edukatorów z 5 krajów: Bośni i Hercegowiny, Polski, Serbii, Słowacji oraz Węgier w ramach projektu finansowanego z Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego.

logo_fundusz_wyszechradzki2a

Scenariusze przedstawiane w tej publikacji mogą być realizowane podczas lekcji wychowawczych, na zajęciach  przedmiotowych lub dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych.

Scenariusze można pobrać po kliknięciu w obrazek

okladka