Promocja projektu

Warsztaty w Gimnazjum

W Gimnazjum nr 1 w Józefowie 3 lutego 2017 r. w ramach warsztatów dla uczniów i nauczycieli, przygotowanych przez Uniwersyteckie Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem (UCBS) odbyła się promocja projektu „Podnoszenie Świadomości w Zakresie Zrównoważonego Rozwoju i Ochrony Środowiska w Serbii oraz Bośni i Hercegowinie” finansowanego przez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki.

logo_fundusz_wyszechradzki2a

Uczniowie klas trzecich oraz ich nauczyciele (ogółem 200 osób) uczestniczyli w dwóch dwugodzinnych sesjach prowadzonych przez dr Annę Batorczak z UCBS  i studenta Międzywydziałowych Studiów Ochrony Środowiska (MSOŚ) Pawła Budzyńskiego.

W pierwszej części warsztatów uczniowie dowiadywali się o zagadnieniach zrównoważonego rozwoju poruszanych w publikacji „Rozwój zrównoważony na co dzień”, towarzyszącej projektowi „Podnoszenie Świadomości w Zakresie Zrównoważonego Rozwoju i Ochrony Środowiska w Serbii oraz Bośni i Hercegowinie”. Omówione zostały również Cele Zrównoważonego Rozwoju przyjęte przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych we wrześniu 2015 r. W drugiej części warsztatów uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat zrównoważonego rozwoju uczestnicząc w quizie. Atmosfera spotkania była bardzo dobra. Uczniowie z uwagą i zaciekawieniem brali udział w interaktywnych zajęciach oraz chętnie odpowiadali na pytania. W nagrodę wszyscy otrzymali drewniane linijki z nadrukami przedstawiającymi gatunki różnych roślin i zwierząt, a nauczyciele podręcznik „Rozwój zrównoważony na co dzień”.