Człowiek Roku Polskiej Ekologii 2008, prof. Krzysztof Skóra – nie żyje

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że 12 lutego 2016 r. odszedł

Prof. dr hab. Krzysztof Skóra

Wybitny biolog i ekolog morza, kierownik Stacji Morskiej w Helu i fokarium Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego.

Badacz, dydaktyk, ekspert, popularyzator nauki. Człowiek z charyzmą, jak nikt inny konsekwentnie budował świadomość społeczną, że polska przyroda nie kończy się na brzegu Bałtyku.

Nasz Przyjaciel i Współpracownik, dzielił się swoja wiedzą i inspirował do działania. Będzie nam brakowało Jego determinacji i pasji w popularyzowaniu wiedzy służącej ochronie przyrody morskiej.

Rodzinie oraz Zespołowi Stacji Morskiej w Helu składamy serdeczne wyrazy współczucia.

Dyrekcja i Zespół Uniwersyteckiego Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem Uniwersytetu Warszawskiego

A tak niedawno, w 2015 r., był jednym z autorów zdjęć przyrodniczych, zamieszczonych na wystawie UCBS w Pałacu Kazimierzowskim Uniwersytetu Warszawskiego. Zamieszczamy więc, jako wspomnienie po Nim, informację o Profesorze z tamtej wystawy fotografii:

jpgProfSkóra